Vítejte na webu ordinace dentální hygieny

Kdo jsme

Ordinace dentální hygieny je součástí odborného stomatologického zařízení, které poskytuje komplexní zubní péči všem bez rozdílu věku – od dětí po seniory.

Naše motto

Prevence je nejlepší léčba.

Naše priority

Vzájemná důvěra, dostatečná informovanost, maximální komfort, nejlepší výsledek.


Náš cíl

Zdravý úsměv spokojeného klienta, který se k nám bude rád a bez obav vracet.DENTÁLNÍ HYGIENA BARRANDOV SMILE - PRAHA

DENTÁLNÍ HYGIENA BARRANDOV SMILE

Kdo je dentální hygienistka?

Jedná se o zdravotnického pracovníka, který absolvoval vyšší odbornou školu nebo bakalářské studium v oboru dentální hygiena. Zabývá se činností preventivní, léčebnou a vzdělávací.

Co je to dentální hygiena?

Dentální hygiena je profesionální čištění zubů, jde o zákrok preventivní i léčebný.

Na povrchu zubů se trvale tvoří a usazují různé druhy povlaků. Tím hlavním je zubní plak, což je měkký bělavý mikrobiální povlak či jeho zmineralizovaná forma zubní kámen. Dále dochází k ukládání pigmentů z barevných nápojů, potravin nebo tabákového kouře.

Dlouhodobá přítomnost plaku a zubního kamene se významně podílí na vzniku zubního kazu a onemocnění dásní. Onemocnění dásní začíná zánětem dásní (gingivitis). Chronický zánět dásní vede ke vzniku parodontózy (parodontitidy) . Chronická parodontóza vede ke ztrátě zubů, což je pro většinu z nás nežádoucí. Proto je z hlediska zachování orálního zdraví žádoucí, aby zuby byly „čisté“.

A nejde přitom jen o zuby.

Je známo, že v lidském těle funguje vše ve vzájemných souvislostech. Vědecké studie prokázály, že škodlivé ústní bakterie mohou souviset se vznikem některých celkových onemocnění nebo stav těchto onemocnění zhoršovat. Z toho jednoznačně vyplývá, že pečujeme-li o své zuby a dásně, působíme tím pozitivně i na své celkové zdraví.

NOVINKY

Vážení klienti, vývoj ekonomické situace nás nutí zareagovat, a proto jsme i my nuceni přistoupit ke zvýšení cen některých našich služeb. Mění se cena za dentální hygienu dospělých a dětí od 1.4.

...

Pojišťovny přispívají na dentální hygienu. Přehled pojišťoven pro rok 2022

Upozorňujeme naše klienty, že od 1. února. 2022 platí nové podmínky zóny placeného stání.
Před naší klinikou Dentální Hygieny se nachází zóna smíšeného stání (fialová) - 20
...