Vítejte na webu ordinace dentální hygieny

Kdo jsme

Ordinace dentální hygieny je součástí odborného stomatologického zařízení, které poskytuje komplexní zubní péči všem bez rozdílu věku – od dětí po seniory.

Naše motto

Prevence je nejlepší léčba.

Naše priority

Vzájemná důvěra, dostatečná informovanost, maximální komfort, nejlepší výsledek.


Náš cíl

Zdravý úsměv spokojeného klienta, který se k nám bude rád a bez obav vracet.DENTÁLNÍ HYGIENA BARRANDOV SMILE - PRAHA

DENTÁLNÍ HYGIENA BARRANDOV SMILE

Kdo je dentální hygienistka?

Jedná se o zdravotnického pracovníka, který absolvoval vyšší odbornou školu nebo bakalářské studium v oboru dentální hygiena. Zabývá se činností preventivní, léčebnou a vzdělávací.

Co je to dentální hygiena?

Dentální hygiena je profesionální čištění zubů, jde o zákrok preventivní i léčebný.

Na povrchu zubů se trvale tvoří a usazují různé druhy povlaků. Tím hlavním je zubní plak, což je měkký bělavý mikrobiální povlak či jeho zmineralizovaná forma zubní kámen. Dále dochází k ukládání pigmentů z barevných nápojů, potravin nebo tabákového kouře.

Dlouhodobá přítomnost plaku a zubního kamene se významně podílí na vzniku zubního kazu a onemocnění dásní. Onemocnění dásní začíná zánětem dásní (gingivitis). Chronický zánět dásní vede ke vzniku parodontózy (parodontitidy) . Chronická parodontóza vede ke ztrátě zubů, což je pro většinu z nás nežádoucí. Proto je z hlediska zachování orálního zdraví žádoucí, aby zuby byly „čisté“.

A nejde přitom jen o zuby.

Je známo, že v lidském těle funguje vše ve vzájemných souvislostech. Vědecké studie prokázály, že škodlivé ústní bakterie mohou souviset se vznikem některých celkových onemocnění nebo stav těchto onemocnění zhoršovat. Z toho jednoznačně vyplývá, že pečujeme-li o své zuby a dásně, působíme tím pozitivně i na své celkové zdraví.

NOVINKY

Nově spolupracujeme s MDDr. Filipem Tomečkem, který sídlí ve stejném zařízení ADR kliniky. MDDr. Filip Tomeček poskytuje komplexní a moderní stomatologickou péči: preventivní prohlídky, estetické...

Nově se můžete do ordinace Dentální hygieny rezervovat online. Přehledně si můžete vybrat volný den a hodinu, a ihned rezervovat. Vstup do rezervačního systému

...

Pojišťovny přispívají na dentální hygienu. Přehled pojišťoven.